Yetişkinler İçin Resim Kursu

Herhangi bir yaşta resim yapma isteğiniz olabilir. Bir yetişkin olarak resim yapmayı daha iyi öğrenmek istediğiniz zaman önce neden resim yapmak istediğinizi ve bir resim kursundan beklentiniz üzerine düşünmelisiniz.

Yani İzmir’de bir resim kursu aramalarına başlamadan ve dışarı çıkıp tüm yeni sanat malzemelerinizi satın almadan ve tuvale boyalar atmaya başlamadan önce, tam olarak neden resim yapmak istediğinizi ve bundan ne elde etmek istediğinizi düşünmelisiniz.

Resim sanatına olan ilginize dair cevaplarınız nasıl ilerleyeceğinizi ve öğrenmeye neye odaklanmanız gerektiğini belirleyecektir. Resimde ustalaşmak için herkesin izlemesi gereken statik bir öğrenme yolu olduğuna inanmıyorum. Herkesin alması gereken en uygun öğrenme yolunu belirleyen farklı eğilimleri, ilgi alanları ve doğal becerileri vardır.

Örneğin, bazı insanlar, bir konunun her tonunu ve detayını doğru bir şekilde oturtup doğru bir şekilde aktaracak sabra sahip değildir. Bu nedenle, Rus akademik ressamlarının titiz uygulamalarından ziyade izlenimcilerden renk ve fırça çalışmaları öğrenmek için daha uygun olabilirler.

Ya da belki de profesyonel sanat dünyasına girmeye hiç ilginiz yok ve sadece tatmin edici bir hobi istiyorsunuz. Bu durumda, nasıl öğreneceğiniz konusunda daha rahat bir yaklaşım benimsemek isteyebilirsiniz.

Ya da belki John Singer Sargent veya Joaquín Sorolla gibi usta bir gerçekçi ressam olmak istersiniz. Bu hedefe ulaşmak için, çizime ve resmin diğer temellerine (renk, değer, kompozisyon, vb.) odaklanan özel ve titiz bir eğitim rejimi izlemeniz gerekir.

Asıl noktayı anladınız. Yetişkinler için resim derslerine başlamadan önce sizin beklentiniz en belirleyici kriter olacak.