Resim Kursları, Atölye Çalışmaları

Atölyemde kendi çalışmalarımdan kalan zamanda özel resim dersleri, grup resim kursları da veriyorum. Samimi söylemek gerekirse bu dersler ile atölyemin maddi devamlılığını sağlamaya yardımcı oluyor. Evet bu bir gerçek. Ancak kendi eserlerimin satışı her geçen sene daha fazla gelir getirmeye başladı. Bu da resim dersi verme konusunda beni daha çok özgürleştirdi. Yani öncelikle bilmeniz gereken ben bir esnaf değilim. Ticaret kaygım yok. Önce sanatçıyım. Ve sanat eğitimini ciddiye alan bir sanatçıyım. Benden resim dersi almak isteyenlere sevgim ve saygımdan dolayı resim derslerimi kimlere verdiğim ve bu ders içeriğinde neler ile karşılaşacaklarını yazmak istedim.

Elbette çocuklar benim için öncelikli. Çocuklara resim dersi vermek bir sanatçı için de muazzam bir fırsat. Pek çok muhteşem ressam resimlerini yaparken çocukların bakış açısını yakalamak için çırpındıklarını ifade etmiştir. Çocuklar ile çalışmak onlara sanatı ve resmi tanıtmanın hazzı yaşatıyor Ama öte yandan çocuklar ile çalışmak benim coşkumu ve heyecanımı her dem taze tutuyor. Bu sanatsal yolculuğumun ayrılmaz bir parçası.     

Çocuklar için resim dersleri yanında yetişkinler için resim kursları, hobi amaçlı resim kursları ve güzel sanatlara hazırlık kursları da atölye çalışmalarımın birer parçasını oluşturuyorlar. Bunun yanında çok sık olmasa da çocuklar ve yetişkinler için workshoplar ile günlük resim ve sanat etkinlikleri de düzenliyorum.